پنجه طلا و پروفسور جراح ستون فقرات ایران کیست ؟

جراح ستون فقرات

جراح-ستون-فقرات

جراحی ستون فقرات عوامل مختلف و دلایل زیادی می تواند داشته باشد در ابتدا عواملی که باعث درد در ستون فقرات می شود که گاهاً بعضی از این موارد با توصیه های پزشک معالج و انجام ورزش هایخاص و مناسب که پزشک توصیه می کند درد بهبود می یابد و بعضی دیگر لازم است که توسط فوق تخصص جراحی ستون فقرات، جراحی شوند.در ادامه عواملی که باعث آسییب جزئی و یا خیلی شدید به ستون فقرات وارد می شود را نام ببریم.از عمده دلایل می توان به ضربه و یا افتادن از پرتگاه یا بلندی ها که آسیب جدی به کمر و ستون فقرات وارد شده باشد.دومین مورد می تواند از عادت های بد نشستن و یا راه رفتن که در ستون فقرات انحراف و خمیدگی غیر عادی پدیدار گردده است سومین عامل می تواند بلند کردن بار یا وزنه های سنگین که به صورت نادرست حمل یا جا به جا می شوند و از دیگر موارد می تواند وجود تومور در ستون فقرات، آرتروز کمر، تنگی کانال نخایی و بیرون زدگی دیسک کمر را نام برد.آقای دکتر کامرانی راد از بهترین ها برای جراحی ستون فقرات که دارای مدرک فوق تخصص جراحی ستون فقرات در تهران و در ایران می باشند که با تجربه و تبحر خاصی که دارد به عنوان اول نفر در این رشته شناخته شده است.

فلوشیپ جراحی ستون فقرات چه کسی است ؟

فلوشیپ-جراحی-ستون-فقرات-کیست؟

فلوشیپ جراحی ستون فقرات یا همان فوق تخصص جراحی ستون فقرات، تخصصی‌ترین سطح تحصیلات در زمینه جراحی ستون فقرات است.

پزشکانی که قبلاً متخصص جراحی مغز و اعصاب یا ارتوپدی بوده‌اند، می‌توانند با گذراندن دوره یک یا دو ساله فلوشیپ جراحی ستون فقرات، تبدیل به یک فوق‌تخصص در این زمینه شوند.

این پزشکان پس از گذراندن دوره آموزشی فلوشیپ، معمولاً دیگر حوزه‌های قبلی‌شان مثل جراحی مغز یا زانو را رها کرده و تمام‌وقت در زمینه جراحی‌های تخصصی ستون فقرات فعالیت می‌کنند.

فلوشیپ‌های جراحی ستون فقرات با تسلط کامل بر آناتومی و بیومکانیک ستون فقرات، می‌توانند انواع جراحی‌های پیچیده مرتبط با دیسک، فتق دیسک و شکستگی‌های ستون مهره‌ها را با مهارت انجام دهند.

بهترین جراح اعصاب یا بهترین جراح فوق تخصص دیسک و ستون فقرات از نگاه بیمار

بهترین جراح اعصاب یا بهترین جراح فوق تخصص دیسک و ستون فقرات از نگاه بیمار

۱- باید عمل جراحی رو انجام بده که بعد ازش عوارض کمتری پیش بیاد.
۲- نتیجهٔ درمان باید بهترین باشه و بیمار بعد از عمل احساس کنه که وضعیتش بهبود پیدا کرده.
۳- باید ریسک اینکه مشکلات قدیمی دوباره بیان، کمترین حد ممکن باشه.
۴- و اینکه بیمار بتونه به راحتی با اون جراح تماس بگیره و به سوالاتش پاسخ بگیره.

اگه بهترین جراح اعصاب دیسک و ستون فقرات در خارج از کشور باشه، اون وقت مردم کشور ما نمی‌تونند از خدمات اون بهره‌برند.

بهترین فوق تخصص جراحی ستون فقرات

بهترین جراح ستون فقرات کسی است که با گذراندن دوره تخصصی این رشته در دایره وسیع و بزرگ پزشکی که به فوق تخصص جراحی ستون فقرات و یا فلوشیپ این رشته معروف است.این فرد باید سابقه و تجربه بالایی در این زمینه و رشته داشته باشد و دوره ها و آموزش های لازم و ضروری را طی کرده باشد این پزشکان در ابتدا کمک یار جراحان و استادان خود در این رشته هستند و پس از گذراندن دوره های آموزشی و کسب مهارت و تجربه لازم و کافی به جراحی می پردازند.جراحان ستون فقرات تا جایی که امکان دارد از جراحی این عضو از بدن خودداری کرده و راه های دیگری که برای بهبودی بیمار بتواند کمک کننده باشدرا در پیش می گیرند و جراحی نقطه پایان این ماجراست.به طور کلی هر جراحی عوارض و معایب خاص خودش را دارد و جراحی این در این رشته نیز از این قاعده مستثنا نیست.بهترین جراح ستون فقرات و فوق تخصص جراحی ستون فقرات که در تهران و در شمال و شرق و شمال شرقی شهر تهران و در بیمارستان های بزرگ و مجهز و کلبنیک خصوصی خود در این منطقه از شهر در حال جراحی و درمان بیماران می باشد آقای دکتر امین کامرانی راد می باشد.

جرحی ستون فقرات

مهمترین وظایف جراح دیسک کمر چیست ؟

مهمترین-وظایف-جراح-دیسک-کمر-چیست-؟

سلام، جراح دیسک کمر یک متخصص فوق تخصصی است که وظیفه درمان جراحی بیماری‌ها و مشکلات مربوط به دیسک‌های کمر رو برعهده داره.

این جراح با توجه به علائم بالینی بیمار، نتایج آزمایش‌ها مثل تصویربرداری MRI، سن بیمار و شرایط کلی اون، تشخیص می‌ده که آیا نیاز به درمان جراحی هست یا نه.

اگه تشخیص بده که عمل جراحی لازمه، روش‌های جراحی مختلفی مثل دیسککتومی یا برداشتن

قسمتی از دیسک، جراحی ترمیمی دیسک و یا جراحی تعویض و جایگزینی دیسک رو انجام می‌ده تا فشار به ریشه عصبی کم بشه و درد بیمار التیام پیدا کنه.

بعد از عمل هم این جراح پیگیری‌های لازم رو انجام می‌ده تا از بهبودی بیمار مطمئن بشه. جراح دیسک کمر باید آموزش‌ها و مهارت‌های ویژه‌ای داشته باشه تا بتونه جراحی‌های پیچیده ستون فقرات رو با دقت انجام بده.

جراحی بیمارانی که بر اثر آسیب های طبیعی مانند تصادفات یا افتادن از پرتگاه چگونه انجام می شود؟

این بیماران که قبلا هیچ گونه درد و یا آسیبی از طرف ستون فقرات خود نداشته اند و بر اثر حوادث طبیعی از قبیل تصادفات و یا افتادن از بلندی ها و ارتفاعات در کمر خئود باعث آسیب و شکستگی شده اند پزشک مربوطه طی مراحلی از قبیل گرفتن عکس از کمر بیمار برای درمان وی تصمیم گیری می نماید اگر شکستگی در کمر و مهره ها اتفاق افتاده باشد با ترمیم این شکستگی و فیکس کردن آن با پیچ و مهره و پلاتین در بهبودی فرد بیمار گام موثری برداشته می شود فرد مصدوم باید طی دوره دو تا سه ماهه و رعایت دستورالعمل های پزشکی برای بهبود و جوش خوردن و درمان کمر خود استراحت لازم را داشته باشد تا از بند بیناری رهایی یابد.

بیمارانی که از بد نشستن و یا بد راه رفتن دچار آسیب و درد در کمر خود هستند

این بیماران با عادت های غلطی که دارند باعث انحنا و شکل گرفتن کمر خود به صورت قوس در سمت چپ و یا راست خود هستند این افراد به مرور زمان درگیر این بد حالتی و درد ناشی از آن شده اند.دردی که در کمر این افراد وجود دارد از تنگ شدن کانال ستون فقرات و فشار به نخاع و رشته های عصبی داخل آن ها می باشد.پزشک فوق تخصص جراحی ستون فقرات در این مواقع از کمربندهای مخصوص این کار و برای تصحیح و رفع این انحنا و دستورالعمل های خاص را به بیمار گوشزد می کند در بعضی مواقع به علت شدت انحنا به عمل جراحی باز نیاز می باشد.
بلند کردن اجسام سنگین و حمل آن به صورت نادرست از دیگر عوامل درد کمر می باشد
بعضی ها که شخل شان ایجاد می کند که بار و یا وزنه های سنگین را بلند و یا حمل کنند مثل ورزشکاران وزنه برداری و یا کسانی که کارشان حمل بار می باشد مثل باربری های و کسانی که در باربری های حمل وسایل خانه کار می کنند به علت عدم آشنایی و یا عدم آموزش لازم برای این کار دچار مصدومت و آسیب به کمر خود می شوند این افراد در نیمه دوم زندگی خود یعنی از چهل سالگی به بعد که استخوان های فرسوده شده و آن قوام و یا استحکام لازم را ندارد و به عبارتی به سوی پوکی استخوان پیش می روند از این آسیب ها و درد در کمر خود رنج می برند و باید به متخصص جراحی ستون فقرات برای بهبودی و تشخیص این دردها مراجعه نمایند.

از دیگر موارد درد کمر و آسیب به آن چه چیزی می تواند باشد؟

از دیگر موارد می توان به وجود تومور در کنار ستون فقرات که فشار در رگ ها و رشته های عصبی ایجاد می کند و باعث عفونت در این قسمت می کند که از دلایل وجود درد در این ناحیه می تواند باشد.دیسک بیرون زده نیز از موارد بعدی در ایجاد درد در کمر است که با بلند کردن یکباره یک جسم سنگین فشار مضاعفی به ستون فقرات آورده و باعث بیرون زدن دیسک کمر می شود پزشکان معمولاً با جا زدن غیر جراحی و آموزش های لازم و ورزش های تخصصی در این زمینه و استرحت مطلق این موارد را دردمان می کنند و اگر در مواقعی نیاز به جراحی در این مورد شد از جراحی به روش میکروسکوپک، جراحی اندوسکوپیک، جراحی مینیکتوم و جراحی با دستگاه دکمپرسیو، کوپلیشن و دیگر جراحی با لیزر و یا طب سوزنی کاربرد فراوان دارد.

و در آخر تنگی کانال ستون فقرات که به مرور و بر اثر دلایل زیاد و گاهاً نامشخصی اتفاق می افتد که باعث فشار به نخاع و رشته های عصبی داخل آن می گردد.پزشک جراح ستون فقرات با بررسی های دقیقی که در این زمینه انجام می دهد در مواقعی نسبت به جراحی و آزادکردن قسمت فشرده شده و رفع تنگی آن قسمت از کانال ستون فقرات اقدام می نماید.

پروفسور جراح ستون فقرات چه کسیه؟

پروفسور-جراح-ستون-فقرات-چه-کسیه؟

معمولاً در اینترنت، عبارت “پروفسور جراح ستون فقرات” برای جستجو استفاده می‌شه. اینجا باید بگم که کلمه “پروفسور” به معنای استاد هست و به افرادی اطلاق می‌شه که در دانشگاه مشغول به تدریس هستند. در بعضی کشورها، مثل فرانسه، بعد از قبولی در آزمون‌های خاصی که آگرژه نام دارند، بعضی از افراد خودشون رو پروفسور می‌نامند. اما در آمریکا این عادت وجود نداره. همه‌شون خودشون رو دکتر معرفی می‌کنند. گاهی وقتاً در دانشگاه‌ها، دانشجوها برای احترام به استادشون از لقب پروفسور استفاده می‌کنند، اما بیشتر وقت‌ها، مخصوصاً در دانشکده‌های پزشکی، از کلمه دکتر استفاده می‌شه. بنابراین، پروفسور جراح ستون فقرات هیچ چیز دیگه‌ای نیست جز یک دکتر جراح ستون فقرات.

چه مواردی توسط فوق تخصص جراحی ستون فقرات قابل درمان است؟

جراحان ستون فقرات تخصصی هستند و می‌توانند در درمان مجموعه‌ای از بیماری‌ها و مشکلات مرتبط با ستون فقرات کمک کنند. به برخی از این بیماری‌ها عبارتند از:

۱. سرطان استخوانهای ستون فقرات:

جراحان می‌توانند تومورهای خوب‌خواب و خبیث ستون فقرات را جراحی کرده و بخشی از استخوان را ترمیم کنند.

۲. انزالگیات (فرو ریختگی) دیسک:

جراحی ستون فقرات می‌تواند درمانی برای فرو ریختگی دیسک های ستون فقرات (هرنیاسیون دیسک) ارائه دهد که منجر به فشار و التهاب عصب‌ها می‌شود.

۳. تنگی قنوات نخاعی:

در برخی موارد، تنگی قنوات نخاعی می‌تواند باعث فشار بر روی نخاع و عصب‌ها شود. جراحی ستون فقرات ممکن است لازم باشد تا فضای قنوات نخاعی را گسترش دهد و فشار را کاهش دهد.

۴. اسپوندیلوز:

این بیماری به عنوان تغییرات زمانی در ستون فقرات، شامل تخریب دیسک ها، تشکیل استئوفیت (پیچیدن استخوان) و تنگی قنوات نخاعی می‌شود. جراحی ممکن است لازم باشد تا جریان خون و فضای لازم برای عصب‌ها را ایجاد کند.

۵. شکستگی استخوانهای ستون فقرات:

جراحی می‌تواند برای ترمیم و استحکام بخشیدن به استخوان‌های شکسته استفاده شود، به خصوص در موارد شکستگیهای جدی و پیچیده.

به صورت کلی موارد زیر را می تون نام برد :

درمان فیبرومیالوژی
درمان آسیب دیدگی های نخایی
پوکی استخوان ستون فقرات
اسپوندیلیت انکیلوزان
درد کمر و سیاتیک
آسیب به میوفاسیال و یا نقاط ماشه ای
تنگی کانال نخایی
شکستگی های ستون فقرات
از بین رفتن یک یا چند مهره و جایگزین کردن یا فیت کردن آن با پلاتین و پیج و مهره
تحلیل استخوان ستون فقرات و درمان آن توسط پروتز

نکات مهم در انتخاب جراح ستون فقرات

انتخاب دکتر متخصص ستون فقرات می‌تواند مرحله مهمی در مراقبت از سلامتی شما باشد. در زیر، تعدادی نکته را برای در نظر گرفتن در انتخاب دکتر ستون فقرات بررسی می‌کنیم:

جراح-ستون-فقرات

۱. تخصص و تجربه:

بررسی تخصص و تجربه دکتر در حوزه ستون فقرات بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که دکتر تخصص مربوطه را دارا است و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد.

۲. مدارک و آموزش:

بررسی مدارک و آموزش دکتر نیز اهمیت دارد. بیشترین تحصیلات و آموزش مربوط به ستون فقرات، مانند فوق تخصص در این زمینه، معیاری برای ارزیابی تخصص دکتر می‌باشد.

۳. گواهینامه‌ها و عضویت در سازمان‌های حرفه‌ای:

بررسی گواهینامه‌های حرفه‌ای و عضویت در سازمان‌ها و انجمن‌های مربوطه می‌تواند نشان دهنده این باشد که دکتر به روز با پیشرفت‌ها و تحولات اخیر در حوزه ستون فقرات است.

۴. امکانات بیمارستانی:

بررسی امکانات و تجهیزات بیمارستان یا مطبی که دکتر در آن مشغول به کار است نیز مهم است. مطمئن شوید که محیط بیمارستان و تجهیزات آن مطابق با استانداردهای به روز و مناسب است.

۵. نظرات و تجربه بیماران:

مطالعه نظرات و تجربه بیماران قبلی می‌تواند نقش مهمی در انتخاب دکتر مناسب داشته باشد. بررسی بازخوردهای مثبت و منفی افرادی که تحت درمان دکتر قرار گرفته‌اند.

جراح ارتوپد چه شخصی است؟

جراح ارتوپد یک پزشک تخصصی است که در زمینه تشخیص، پیشگیری و درمان اختلالات و آسیب‌های ارتوپدیک (مربوط به استخوان‌ها، مفاصل، عضلات و بافت‌های مرتبط) فعالیت می‌کند. ارتوپدی به مطالعه، تشخیص و درمان بیماری‌ها و مشکلات مربوط به سیستم اسکلتی انسان می‌پردازد.

جراح-ارتوپد-چه-شخصی-است؟

یک جراح ارتوپد باید دارای تحصیلات پزشکی اصولی باشد و سپس تخصص خود را در زمینه ارتوپدی پیگیری کند. او باید دوره‌های تخصصی و آموزشی در زمینه ارتوپدی را پشت سر بگذارد و مجوز مربوطه را دریافت کند.

جراح ارتوپد مهارت‌ها و دانش فنی لازم را برای انجام عمل جراحی‌های مرتبط با استخوان‌ها، مفاصل، عضلات و بافت‌های مرتبط دارد. او ممکن است در مواردی مانند شکستگی استخوان، ترمیم بافت‌های نرم، تعویض مفصل، جراحی ستون فقرات و سایر فرایندهای جراحی ارتوپدی مشغول به فعالیت باشد.

علاوه بر مهارت‌های جراحی، یک جراح ارتوپد باید همچنین توانایی تشخیص صحیح و برنامه‌ریزی مناسب برای درمان بیماری‌ها و مشکلات مرتبط با ارتوپدی را داشته باشد. او باید بتواند به‌طور کامل با بیماران همکاری کند و درمان مناسبی را برای بهبود و بهینه سازی وضعیت ارتوپدی آنها تعیین کند.

پیش نیازهای عمل ستون فقرات توسط فوق تخصص ستون فقرات  کدامند ؟

پیش نیازها و آمادگی قبل از عمل جراحی ستون فقرات ممکن است متفاوت باشد و بسته به نوع عمل و وضعیت بیمار متغیر باشد. اما در کل، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

۱. مشاوره پزشکی:

در ابتدا، مراجعه به یک پزشک متخصص ستون فقرات برای ارزیابی و تشخیص درست بسیار مهم است. پزشک شما باید وضعیت ستون فقرات را بررسی کند و نیازمندی‌های شما را ارزیابی کند.

۲. آزمایشات تشخیصی:

برخی آزمایشات تشخیصی ممکن است قبل از عمل جراحی درخواست شود. این آزمایشات ممکن است شامل آزمایش خون، تصویربرداری (مانند رادیوگرافی، اسکن مغز و نخاع، MRI و CT اسکن) و سایر آزمایشات مورد نیاز باشد.

۳. مشاوره قبل از عمل:

قبل از عمل جراحی، پزشک شما باید به شما توضیح دهد که چگونه باید خودتان را آماده کنید. این شامل دستورالعمل‌های مربوط به استفاده از داروها، محدودیت‌های خوراکی یا آبستنی، محدودیت فعالیت و دیگر موارد است.

۴. تهیه پرونده پزشکی:

اطلاعات پزشکی کامل شامل سوابق بیماری، داروهای مصرفی، آلرژی‌ها و سوابق جراحی قبلی برای جراح بسیار حیاتی است. اطمینان حاصل کنید که پرونده پزشکی کامل شامل این اطلاعات را به همراه داشته باشید.

۵. حداکثر تا حد ممکن از دخانیات و الکل خودداری کنید، زیرا مصرف آنها می‌تواند روند بهبودی و عمل رو کند کند.

لیست بهترین دکتر فوق تخصص و پروفسورای ستون فقرات

۱-دکتر امین کامرانی راد فوق تخصص جراحی ستون فقرات درمان بیرون زدگی دیسک کمر و سیاتیک در ایران

آدرس: فرمانیه نرسیده به چهارراه فرمانیه پلاک ۲۰ بیمارستان فرمانیه

تماس :  ۰۲۱۲۸۱۵۲۱۰۷ از ساعت ۱۴

همراه : ۰۹۱۲۲۵۴۷۹۲۲

۲-دکتر وحید حیدری متخصص برجسته جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات

متخصص برجسته جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات، دارای سوابق درخشان آموزشی و پژوهشی است.

ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت کرده‌اند. سپس جهت تخصص‌گیری، به دانشگاه علوم پزشکی ایران رفته و موفق به اخذ مدرک تخصص در رشته جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات شده‌اند.

پس از آن، جهت تکمیل مهارت‌های تخصصی خود، دوره فوق‌تخصصی جراحی تشنج، نورواندوسکوپی و جراحی اعصاب کودکان را در دانشگاه علوم پزشکی تهران با موفقیت به پایان رسانده‌اند.

همچنین، دکتر حیدری جهت کسب تجربیات بیشتر، دوره تکمیلی جراحی مغز و اعصاب را در کانادا گذرانده و مدرک معتبر بین‌المللی جراحی اعصاب را دریافت کرده‌اند.

در حال حاضر، دکتر حیدری به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و جراح مغز و اعصاب در بیمارستان‌های معتبر کشور فعالیت می‌کنند و سابقه انجام موفقیت‌آمیز جراحی‌های پیچیده مغز و اعصاب را دارا می‌باشند.

میدان ونک، ابتدای حقانی، بین گاندی و جردن، ضلع جنوب غربی چهار راه جهان کودک، پلاک ۳۸ واحد ۴۰۱
روزهای کاری : دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۴ تا ۶ عصر

۳- دکتر پیمان فارسی فلوشیپ جراحی ستون فقرات

دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (سال ۱۳۷۶)
متخصص جراحی استخوان و مفاصل – ارتوپدیمتخصص جراحی استخوان و مفاصل – ارتوپدی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (سال ۱۳۸۳)
دارای بورد تخصصیدارای بورد تخصصی
فلوشیپ جراحی ستون فقراتفلوشیپ جراحی ستون فقرات از دانشگاه اکس مارسی II (سال ۱۳۸۹)

۴-دکتر حسین خطیبی فلوشیپ جراحی متخصص جراحی استخوان و مفاصل

دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (سال ۱۳۵۷)
متخصص جراحی استخوان و مفاصل – ارتوپدیمتخصص جراحی استخوان و مفاصل – ارتوپدی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (سال ۱۳۶۲)
دارای بورد تخصصیدارای بورد تخصصی

۵-دکتر بهرام مبینی فلوشیپ ستون فقرات

دکترای پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران (سال ۱۳۶۱)
متخصص جراحی استخوان و مفاصل – ارتوپدیمتخصص جراحی استخوان و مفاصل – ارتوپدی

۶-دکتر پریسا رضائی

متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات ( نورولوژیست )

۷-دکتر محمدرضا حاجی آبادی

فلوشیپ جراحی تومورهای مغزو هیپوفیز ازکشور آلمان
متخصص جراحی مغز واعصاب وستون فقرات،

بیمارستان های تخصصی ستون فقرات در شهر تهران

۱-کلینیک  ستون فقرات دکتر مهدی دهقانی

کلینیک دکتر مهدی دهقانی یکی از معتبرترین مراکز فوق تخصصی در زمینه بیماری‌های ستون فقرات و مغز اعصاب محسوب می‌شود. این کلینیک در بیمارستان پیامبران فعالیت می‌کند و دکتر مهدی دهقانی دارای بورد تخصص و فوق تخصص در حوزه بیماری‌های ستون فقرات و مغز اعصاب است.

کلینیک دو شعبه دارد؛ یکی در محدوده ونک، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان نگار، ساختمان پزشکان نگار و دیگری در منطقه ساعی، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، داخل کوچه ۳۴، کنار داروخانه دکتر رزاقی، ساختمان پزشکان ولیعصر، طبقه ۴ واحد ۱۶ واقع شده است. با توجه به این دو شعبه، شما می‌توانید جهت مشاوره و درمان مشکلات عصبی و عضلانی در مکانی که برای شما مناسب‌تر است، به این کلینیک مراجعه نمایید.

ساعات کاری مطب ونک: شنبه‌ها از ساعت ۱۲:۳۰ تا ۱۴:۳۰

ساعات کاری مطب ساعی: دوشنبه‌ها از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰

۲-بیمارستان فوق تخصصی  خاتم الانبیاء :

بیمارستان خاتم الانبیاء یکی از مشهورترین مراکز در این حوزه می‌باشد. این بیمارستان دارای سرویس‌های پزشکی بسیار معتبری است. اما چیزی که این بیمارستان را از دیگران متمایز می‌کند، وجود تیم پزشکی متخصص در زمینه درمان دردهای کمر و ترمیم شکستگی‌های مهره از طریق جراحی کایفوپلاستی است.

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از بلوار میرداماد، خیابان رشید یاسمی، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی خاتم الانبیاء(ص)
شماره تماس بیمارستان خاتم الانبیاء (ص): ۸۸۸۸۴۰۴۰ (۰۲۱)

۳-بیمارستان محب مهر مرکز تخصصی ستون فقرات:

بیمارستان محب مهر یک مرکز فوق تخصصی است که با هدف بهبود سلامت جامعه، خدمات درمانی با کیفیت و بهره‌ور ارائه می‌دهد.

این بیمارستان خدمات درمانی متنوعی ارائه می‌کند که شامل اقدامات جراحی معمول در زمینه‌های ارتوپدی و ستون فقرات می‌شود. این اقدامات شامل اصلاح کیفواسکولیوز، اصلاح اسکولیوز، کیفوز، جراحی دیسک، جراحی شانه، جراحی دست، جراحی ارتوپدی اطفال، هالوکس والگوس، آرتروسکوپی مفاصل و انواع اقدامات اورژانسی ارتوپدی می‌شود.

۴-مرکز فوق تخصصی ستون فقرات آبادیس:

مرکز تخصصی ستون فقرات آبادیس به عنوان یکی از مجهزترین و به‌روزترین کلینیک‌های فیزیوتراپی شناخته می‌شود. جراحان این کلینیک با بهره‌گیری از تکنیک‌ها و روش‌های پیشرفته، همواره در درمان عارضه‌های مغزی-عصبی پیشتاز هستند.

در این کلینیک، انواع بخش‌های تخصصی نیز موجود است از جمله الکتروتراپی، لیزرپرتوان کامپرشن تراپی، بیوفیدبک تراپی، مگنت تراپی، تکارتراپی، سی پی ام، شاک ویوتراپی و… . همچنین، از دستگاه‌های مختلف در این کلینیک فوق تخصصی برای انجام ورزش درمانی یا تمرین درمانی، درمان‌های دستی، سوزن خشک و نواربندی عضلانی برای درمان استفاده می‌شود.

۵-بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات رسول اکرم:

بیمارستان حضرت رسول اکرم یکی از مراکز آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران می‌باشد که در سال ۱۳۴۳ با مساحت حدود ۵۴۰۰۰ متر مربع تأسیس شد. این مرکز با افتخار پزشکان ماهر و مجرب در زمینه‌های ستون فقرات و مغز و اعصاب داراست و به یکی از بیمارستان‌های معتبر شهر تبدیل گردیده است.

بیمارستان رسول اکرم از بخش‌های درمانی متعددی برخوردار است، اما در این مقاله، ما به بخش کلینیک ارتوپدی و همچنین نگاهی به جراحی مغز و اعصاب خواهیم انداخت. این مرکز همچنین دارای امکانات پاراکلینیک، فیزیوتراپی، تست ورزش، سی تی اسکن و… می‌باشد.

آدرس: تهران – ستارخان، خیابان نیاش، مجتمع آموزشی درمانی حضرت رسول اکرم (ص)
شماره تماس: ۲۱۶۴۳۵۴

مقالات دیگر :

درمان زانو درد با سلول بنیادی 

۴.۴/۵ - (۴۹ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس با کلینیک