فوق تخصصی جراحی شانه

دکتر کامرانی راد فوق تخصص و جراح شانه

سلول درمانی زانو

جراح شانه

دررفتگی ها و شکستگی های  شانه و ارنج  یکی از شایعترین اسیبها می باشند که نیاز به درمان اساسی دارد. درمان دیرهنگام  شکستگی های شانه و آارنج می تواند زندگی حرفه ای شخص را با چالشهای جدی روبرو کند لذا مراجعه به پزشک فوق تخصص جراحی شانه در کمترین زمان ممکن بعد از اسیب و شروع درمان کیفیت و سرعت بهبودی را افزایش می دهد .
بیمار 75 ساله با کنتراکچر شدید دپویترون کف دست قبل و دوماه پس از جراحی

پسر بچه ی سه ساله با کنتراکچر شدید ناشی از سوختگی قدیمی پس از جراحی ترمیمی دست

اقای 63 ساله با له شدگی مچ دست پس از جراحی پیوند پوست و بهبودی

بیمار با شکستگی خرد شده ی مچ دست که به روش بسته بدون برش جراحی عمل شده است.

شکستگی ساعد خانم 80 ساله جراحی شد

بیمار با قطع بند انتهایی انگشت دست قبل و یکهفته پس از پیوند

بیمار 70 ساله با شکستگی شانه قبل و پس از جراحی شانه

بیمار با شکستگی بازو و ارنج که تحت جراحی قرار گرفته است

اقایی با شکستگی کف دست قبل و پس از جراحی

ناهنجاری های مادرزادی دست  و ارنج

ناهنجاریهای مادرزادی دست و شانه از بیماری هایی است که عدم تشخیص و درمان درست و بموقع ان صدمات روحی و حرفه ای شدیدی را برای شخص ایجاد می کند . بسیاری از نقصانهای مادرزادی با جراحی بموقع به حداقل رسانده شده و می تواند بیمار را به زندگی حرفه ای نرمال هدایت کند .

پسر بچه ی 2 ساله با سینداکتیلی یا چسبندگی انگشتان قبل و 2 هفته پس از جراحی

بیمار 25 ساله با کجی ارنج ناشی از شکستگی قدیمی که تحت استئوتومی اصلاحی ارنج قرار گرفت

بیمار با کجی واروس ارنج ناشی از شکستگی قدیمی که جراحی اصلاحی شده دوهفته پس از جراحی

جراحی پارگی تاندون ارنج شانه

پارگی تاندون ناشی از اسیبهای ورزشی , نزاع , تصادف و یا پیری یکی از شایعترین اسیب های اندام فوقانی می باشد . بسیاری از پارگیهای تاندونی با جراحی سریع منجر به بهبودی کامل خواهد شد لذا در اسیبهای تاندونی زمان مراجعه به جراح دست نقش اساسی در پیش اگهی و بهبودی دارد .

بیماران با دررفتگی مکرر شانه و پارگی تاندون شانه و تزریق شانه فیلم پس از جراحی و بهبودی

جراحیهای ترمیمی ارنج

بسیاری از اسیبها در دست و شانه و ارنج اعم از شکستگی و یا سوختگی های قدیمی یا پارگیهای تاندون اسیبهای ماندگار ایجاد می کنند که نیاز به جراحی های فوق تخصصی ترمیمی و ترمیم عصب دست و شانه دارند که عملکرد اندام بهبود یابد .

 

روش عمل جراحی شانه و یا تعویض مفصل شان به جه صورت انجام می شود؟

تعویض مفصل شانه یکی از بهترین و تاثیر گذار ترین روش ها برای از بین بردن درد شانه می باشد

جراح شانه و یا فوق تخصص شانه پروتز شانه را به جای مفصل آسیب دیده شانه جایگزین می کند.نحوه کار بدین شکل است که این عضو مصنوعی را در بالای حفره گلنویید و یا استخوان هومروس قرار می دهد و عمل جراحی انجام می شود غضروف ها که در محل اتصال و تلاقی تمامی استخوان های بدن که به هم پیوند شده است در میان دو استخوان برای اینکه به هم ساییده نشوند و عملکرد روان و بهتری داشته باشند قرار دارد در استخوان های شانه به این غضروف ها غشای سینوویال گفته می شود که کارش محافظت و کمک به حرکت و چرخش استخوان های شانه به طرفین و بالا و پایین و حرکت چرخشی می باشد.

جراح شانه

چه زمانی مفصل شانه آسیب می بیند؟

در مواقعی که عضلات سرشانه ضعیف باشد و حرکات نامتعارف و خارج از چارچوب انجام دهیم و یا ضربه  بر خلاف جهت حرکتی شانه وارد شود مفصل شانه از جای خود جا به جا شده و بیرون می زند که به آن در رفتگی شانه می گویند از دیگر مواردی که به مفصل شانه آسیب می رسد می توان به پارگی تاندون شانه اشاره کرد.تاندون که وظیفه اش اتصال دادن عضلات سر شانه به استخوان می باشد.به علت حرکات سخت و کشیده شدن نامتعارف و یا ضربه غیر عادی پاره می شود برای اینکه تاندون را ترمیم کنیم پزشک معالج باید بررسی دقیقی انجام دهد و از پاره شدن کامل تاندون و یا اینکه قسمتی از آن دچار پارگی شده است درمان آن را شروع کند که درمان این دو مورد متفاوت خواهد بود.اگر تاندون به صورت کلی از بین رفته باشد و یا پاره شده باشد حتماً باید به صورت عمل باز ترمیم گردد و اگر در قسمتی از تاندون پارگی ایجاد شده باشد می توان با عمل آرتروسکوپی که به عمل بسته نیز معروف است با ایجاد سه سوراخ در شانه بیماراین عمل انجام می شود.

آقای دکتر امین کامرانی راد یکی از بهترین و معروف ترین و شناخته شده ترین فوق تخصص جراح شانه و کتف در منطقه شمال و شمال شرق تهران می باشند که در بیمارستان فرمانیه و بیمارستان چمران و بعضی از بیمارستان های بزرگ تهران و کلینیک فوق تخصصی جراحی شانه خصوصی خود مشغول جراحی شانه می باشند.

فوق تخصص شانه

انواع بیماری های شانه چیست؟

از انواع بیماری های شانه می توان به رسوب کلسیم، عارضه شانه یخ زده، پارگی روتاتورکاف، بیماری استئونکروز شانه و شکستگی هاو آسیب های طبیعی می توان اشاره کرد.

مفصل شانه از چه اجزایی تشکیل شده است؟

مفصل شانه ترکیبی از کتف و بازو و ترقوه می باشد.کتف یا اسکاپولا و استخوان شانه یا هرمروس از طریق مقصل شانه  به هم اتصال دارند.استخوان بازو که در انتهای آن قسمتی کروی شکل وجود دارد درون یک گودی قرار گرفته است  و با عضلات و تاندون ها متصل و محکم شده است  کاسه شانه به علت این که استخوان بازو گوی شکل است و درون یک محفظه گود قرار دارد می توان حرکت وسیعی به صورت دورانی داشته باشد.برای اینکه بتوان دست خود را به طرفین و یا بالا و پایین و به صورت دورانی حرکت دهیم لازمه آن داشتن عضلاتی قوی می باشد که با ورزش منظم امکان پذیر می باشد اگر ما عضلات ضعیفی در سرشانه های خود داشته باشیم هر لحظه امکان دررفتگی شانه وجود دارد.

آقای دکتر امین کامرانی راد که از بهترین و معروف ترین و شناخته شده ترین دکتر جراح شانه و فوق تخصص جراح شانه و کتف می باشند، در بیمارستان ها و کلینیک های بزرگ شهر تهران بخصوص در شرق و شمال شرقی تهران مشغول جراحی و خدمت رسانی می باشند.

انواع بیماری های شانه کدامند؟

از انواع بیماری های شانه می توان به رسوب کلسیم، عارضه شانه یخ زده، پارگی روتاتورکاف، استئونکروز را نام برد.

 

رسوب کلسیم

رسوب کلسیم که باعث ایجاد درد در شانه می گردد این مواد بیش از حد در نواحی کناری تاندون قرار دارند و رسوب این مواد کلسیمی که در اصطلاحات پزشکی به آن تاندونیت کلیسیفه می گویند.برای این بیماری دلیل متقنی برای این عارضه پیدا نشده است و هیچ ارتباطی با اینکه فرد از کلسیم اضافی استفاده کرده ندارد این بیماری که با رسوب بیش از حد کلسیم در قسمت های کناری تاندون اتفاق می افتد فضای بسته ای را می سازد و باعث ایجاد درد و عدم حرکت پذیری در شانه می گردد.اگر در زمان ابتدایی این بیماری پی به آن برده شود می توان با دستورالعمل های خاصی که پزشک می دهد و با کمک برخی داروها و ورزش مناسب دست می توان این درد را برطرف کرد ولی اگر این بیماری به حالت پیشرفته رسیده باشد باید حتماً جراحی انجام شود.این جراحی را می توان به صورت بسته  یا همان آرتروسکوپی و یا عمل باز با توجه به پیشرفت و وضعیت شانه بیمار انجام داد.

عارضه شانه یخ زده چیست؟

شانه یخ زده زمانی اتفاق می افتد که افراد به علت عدم حرکت پذیری و یا ایجاد موانعی در دست که باعث ایجاد بی حرکتی دست می شود این اتفاق روی می دهد و بیمار درد شدیدی در دست خود احساس می کند پزشک معمولاً با استفاده از ورزش های خاص که به بیمار توصیه می کند قریب به یقین مشکل این افراد حل می شود و کم کم از درد در دستان خود کاسته شده و بعد از مدتی معمولاً خود به خود از بین می رود.

پارگی روتاتورکاف

این عارضه وقتی اتفاق می افتد که ماهیچه های چرخشی باعث پارگی و از هم گسیختگی می شوند این بیماری مفاصل را تحت فشار قرار می دهد و باعث التهاب و درد شدید در مفصل شانه می گردد و راهی جز جراحی باز برای درمان این بیماری نیست.

استئونکروز شانه

این بیماری به علت اختلال در خونرسانی به مفصل ایجاد می شود و مفصل از کار می افتد و کار شانه با اختلال روبرو می شود از موارد درمان این بیماری و تعویض مفصل آسیب دیده در اسرع وقت توسط جراح متخصص کتف و شانه <<آقای دکتر امین کامرانی راد>> انجام  می شود.

شکستگی ها و یا آسیب های طبیعی جراحی شانه

مورد آخری که منجر به تعویض مفصل شانه می گردد شکستگی هایی است که دلایل محیطی و طبیعی دارند از جمله تصادفات و برخوردهای فیزیکی که باعث آسیب جدی به این عضو می گردد.این شکستگی ها  حتماً باید توسط جراح و فوق تخصص جراحی شانه عمل گردد تا روند بهبودی به سرعت انجام شود جراح شانه می داند چگونه با این شکستگی ها رفتار نماید تا با کمترین آسیب ممکن درمان انجام شود.

آرتروپلاستی چه فرقی با همی آرتروپلاستی دارد؟

همان طور که از اسم این عمل پیداست آرتروپلاستی جراحی شانه و تعویض مفصل شانه را شامل می شود و کاری با بقیه جاهای شانه ندارد و همی آرتروپلاستی علاوه بر تعویض مفصل قسمت های دیگر شانه از قبیل کاسه شانه نیز آسیب دیده  و همزمان مفصل با کاسه تعویض می گردد و پرتز گذاری می شود.

بایدها و نبایدهای قبل و بعد از عمل جراحی شانه

قبل از عمل جراحی شانه بیمار توسط پزشک معالج خود مشاوره می گیرد و از طریق روانشناختی این آمادگی را پیدا می کند و هر آنجه را که لازم باشد فوق تخصص جراحی شانه برای بیمار توضیح داده و داروهایی که قبل از عمل باید بیمار بخورد تجویز می شود و به نوعی به این رفتارها آماده سازی یا مشاوره قبل از عمل انجام می شود و اما بعد از عمل یک سری ورزش های محدود و کم فشار را پزشک برای بیمار خود تجویز می نماید و کارهایی که باید انجام دهد و یا داروهایی که برای بهبودی باید مصرف شود را تجویز می کند و این روند با فیزیوتراپی و آب درمانی برای درمان کامل ادامه پیدا می کند.

 

4.9/5 - (61 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس با کلینیک