درمان آسیب های ورزشی

سلول بنیادی در آسیب های ورزشی


بسیاری از تروماهای ورزشی منجر به پارگی تاندون یا رباط می شوند که جهت ادامه ی ورزش نیاز به بازسازی رباط یا تاندون می باشد . از جمله ی این آسیب‌ها می توان به پارگی رباط صلیبی زانو ، تاندون شانه ، پارگی رباط مچ پا و پارگی رباط ها و تاندون های اندام فوقانی اشاره کرد . تا به امروز برای درمان اکثر این آسیب‌ها از جراحی استفاده می شد . ولی استفاده از سلول درمانی یا سلول از بند ناف جهت ترمیم این آسیب ها تحولی شگرف در این حوزه را موجب شده است . به نحویکه با استفاده از پیوند بند ناف نیاز به جراحی در بسیاری از آسیب ها وجود ندارد. پیوند سلول بنیادی از بند ناف می تواند تا حد زیادی موجب ترمیم رباط و تاندون شود . دکتر امین کامرانی راد با سابقه ی بیش از 1200 جراحی ارتروسکوپی شانه و زانو و سلول درمانی بیش از 3000 بیمار در خدمت بیماران عزیز می باشد .

تماس با ما

سلول بنیادی در پارگی رباط صلیبی

بسیاری از اسیبهای رباط صلیبی زانو و منیسک زانو با تزریق سلول بنیادی داخل بافت رباط قابل ترمیم می باشد و نیازی به جراحی ارتروسکوپی نمی باشد .

سلول بنیادی در شانه

اسیبهای تاندون شانه و پاگی لبروم اسیبهای شایع در مفصل شانه هستند که محدودیت و درد شدیدی را ایجاد می کنند . پپیوند سلول بنیادی در اسیبهای ورزشی و دژنراتیو شانه می تواند سبب ترمیم شده و تا حد زیادی از جراحی ارتروسکوپی و باز جلوگیری کند.

سلول بنیادی در مچ پا

پارگی لیگامانهای مچ پا و اسیب های غضروفی یکی از شایعترین اسیبهای ورزشی می باشد که بسیاری از انها با تزریق سلول بنیادی در اسیبهای ورزشی مچ پا و لیگامانها قابل ترمیم است .

3.3/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • با سلام وخسته نباشین

    خواهش من این هست که اگر ممکنه در مورد سلولهای بنیادی توضیحات و چند درصد سازمان سلولهای بنیادی تاییدشده است و چند درصد جهت پارگی تاندونها جواب میده ممنون میشم چون واقعا دیگه سردرگم شدم با طرح درمان این دکترا که هر کسی یک چیزی میگه و تصمیم گیری برای اینجانب خیلی سخته لطفا راهنمایی بفرمایید

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس با کلینیک